Święto Lasu – Celestynów 2016

l1

Dzisiaj, na zaproszenie Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych, pana Konrada Tomaszewskiego, miałem zaszczyt i przyjemność reprezentować KSOPiT na uroczystym Święcie Lasu. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Celestynowie, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą z udziałem pocztów sztandarowych i w oprawie muzycznej zespołu sygnalistów myśliwskich SGGW Akteon.
Następnie głos zabrali Minister Środowiska Jan Szyszko i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Wręczono odznaczenia i nagrody leśnikom i „cywilom” zasłużonym dla Polskich Lasów.
Następnie udaliśmy się na powierzchnię pozrębową przygotowaną do sadzenia lasu. Uczestnicy uroczystości z Panem Dyrektorem na czele ochoczo złapali za koszyki z sadzonkami i kosztury- efekty zobaczymy za kilka lat!
Leśnicy zademonstrowali, jak wygląda pozyskanie drewna przy pomocy „pojedynczego pilarza” i harvestera oraz akcję p.pożarową.

Miło było spotkać starych znajomych spośród leśnej braci i poznać nowych leśnych przyjaciół.
Ośrodek Edukacji Leśnej w Celestynowie jest bardzo pięknie położony.
Znajduje się tutaj pomnik”Golgota leśników polskich i ich rodzin- pomordowanych na wschodzie w latach 1939- 1948″, upamiętniający pracowników Lasów, którzy padli ofiarą represji sowieckich.

W imieniu członków KSOPiT życzę całej Leśnej Braci wszystkiego najlepszego!
Darz Bór!